fot. apple.com

Apple iPad Mini 2 – nadal wart zainteresowania?

Rynek tabletów rozwija się obecnie w bardzo szybkim tempie. Na rynku stale pojawiają się nowe urządzenia od różnych producentów, które są coraz wydajniejsze oraz coraz lepiej wykonane. Prym nadal wiedzie jednak marka Apple ze swoimi iPadami. Model iPad Mini 2 nie jest już najnowszym ale czy czyni go to sprzętem niewartym uwagi?

Nadal piękny

Apple iPad Mini 2 to w ogólnym rozrachunku nadal bardzo dobre i solidne urządzenie
fot. apple.com

W przypadku urządzeń spod szyldu Apple nie sposób nie zwrócić uwagę na ich wręcz doskonałe wykończenie oraz wygląd. Model Mini 2 w przeciwieństwie do swojego młodszego brata dostępny był w dwóch wersjach kolorystycznych: Gwiezdna szarość (Space Grey) oraz w kolorze srebrnym. Wygląd urządzenia jest jednak perfekcyjny. Dzieje się tak głównie za sprawą dobrej jakości materiałów oraz bardzo dobrego wykonania sprzętu. Wykonania, które stanowi wzór dla większości konkurencyjnych tabletów.

Fenomenalny ekran

Ekran podobnie jak i u młodszego brata cechuje się przekątną 7,9 cala oraz posiada matrycę Retina. To właśnie ona odpowiedzialna jest za wyświetlanie obrazu o wręcz doskonałej jakości. Wszystkie kolory są bardzo żywe i nie sposób im cokolwiek zarzucić. Obraz wyświetlany na urządzeniu jest doskonały pod każdym względem. Jeżeli dodatkowo dodać do tego dobre kąty widzenia, to śmiało można stwierdzić, że ekran ten jest najlepszy w swoim segmencie.

Działanie

W kwestii działania urządzenia Apple od bardzo dawna charakteryzują się bardzo dobrą płynnością oraz niezawodnością. Dzięki systemowi iOS 8 wszystkie funkcje działają bardzo płynnie a uruchamianie programów następuje w ułamku sekundy. Apple po raz kolejny udowadnia więc swoim produktem iż same podzespoły wcale nie muszą gwarantować bardzo dobrej wydajności.

Podsumowanie

Apple iPad Mini 2 to w ogólnym rozrachunku nadal bardzo dobre i solidne urządzenie. Mimo tego, że nie jest on już najnowszy to nie stracił wiele ponieważ nowsza generacja w gruncie rzeczy nie różni się od niego bardzo mocno. Jeżeli więc ktoś poszukuje dobrego tableta to iPad Mini 2 z pewnością jest propozycją godną uwagi. Sprzęt ten dodatkowo jest obecnie dostępny w bardzo atrakcyjnych cenach ze względu na powstanie jego nowszej wersji. Możesz go kupić w tym sklepie: http://www.kuzniewski.pl/k2113,tablety-apple-ipad-ipad-mini-ipad-mini-2.html.