fot. dell.com

Dell Inspiron 15 5558 z wyjątkowo dobrą matrycą

Dell Inspiron to ciekawy laptop z bardzo dobrą matrycą i mocnym procesorem. Jego obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych, mimo to wygląda elegancko i jest solidna. Konstrukcja jest dobrze spasowana, wszystkie elementy są solidne, chociaż obszary po bokach klawiatury niestety ugina się pod większym naciskiem. Notebooki Dell Inspiron 15 5558 posiadają pokrywę serwisową, którą bez problemu można zdemontować. Po ściągnięciu klapki   uzyskujemy odstęp do dysku, gniazd pamięci RAM, baterii BIOS-u oraz karty Wi-Fi. Jeżeli chodzi o złącza, to nie znajdziemy tu żadnych rewelacji – HDMI, USB 3.0, czytnik kart pamięci, gniazdo blokady Kensingtona.

Dell Inspiron to ciekawy laptop z bardzo dobrą matrycą i mocnym procesorem
fot. dell.com

Prezentowany model został zaopatrzony w wygodną klawiaturę z oddzielnym blokiem numerycznym. Klawisze są płaskie i szorstkie, co nie każdemu przypadnie do gustu. Płytka dotykowa ma wymiary 10,5 x 8 cm, jest precyzyjna i można być z niej zadowolonym. Decydując się na zakup Dell Inspiron dostaniemy możliwość wyboru matrycy, dostępna jest matowa matryca 15,6” Full HD typu IPS w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli lub  matryca o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wyświetlany obraz jest dobrej jakości, ma odpowiedni kontrast i odwzorowanie kolorów. Matryca Full HD charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia.

Dell Inspiron został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Core i5-5200U (Broadwell) oraz kartę grafiki Nvidia GeForce z serii 900. Konfiguracja umożliwia wydajną, komfortowa pracę nawet z bardziej zaawansowanymi aplikacjami. Jeżeli chodzi o kulturę pracy laptopa, to trzeba przyznać, że układ chłodzenia dział cały czas, jednak jest praktycznie bezgłośny, także w ogóle nie przeszkadza, to w użytkowaniu komputera. Głośniki laptopa to dobrej jakości, choć nie każdy mógłby się tego spodziewać, Inspiron 15 5558 wytwarza naprawdę przyzwoity dźwięk, choć brakuje niskich tonów.

Notebooka można pochwalić za czas pracy bez zasilania, przy normalnym obciążeniu tj. przeglądaniu stron internetowych jego praca na baterii wyniosła ponad 11 godzin, to całkiem niezły wyniki.

Dell Inspiron jest laptopem, który na pierwszy rzut oka niczym szczególnym nie wyróżnia się na tyle innych modeli. Warto jednak zwrócić uwagę jego na wysoką jakość matrycy, dobrej jakości obraz, a także całkiem przyzwoitą, solidną obudowę. Jeżeli szukamy sprzętu o dobrej wydajności, który umożliwia długi czas pracy na baterii, 15 5558 będzie dobrym wyborem. Jest to komputer mobilny oraz wydajny, waży 2 kg, także bez problemu można zabrać go ze sobą w podróż.