Firma Dell posiada w swojej ofercie również laptopy i notebooki skierowane do młodszych odbiorców i nie są to bynajmniej typowe urządzenia do gier

Dell Latitude 3189 – laptop edukacyjny

Firma Dell posiada w swojej ofercie również laptopy i notebooki skierowane do młodszych odbiorców i nie są to bynajmniej typowe urządzenia do gier. Mowa tu o serii edukacyjnej, do której zalicza się między innymi Dell Latitude 3189. Czym wyróżniają się ten notebook na tle innych urządzeń? Sprawdźmy to.

Do domu i do szkoły

Firma Dell posiada w swojej ofercie również laptopy i notebooki skierowane do młodszych odbiorców i nie są to bynajmniej typowe urządzenia do gier
Autor zdjęcia: dell.com

Model Latitude 3189 należy do serii notebooków 2 w 1, a więc mogących jednocześnie pełnić funkcję zwyczajnego komputera jak i tabletu. Nie jest to jednak jedno z urządzeń z Androidem, które posiada odczepianą klawiaturę i właściwie bardziej jest typowym tabletem niż laptopem. Na pokładzie mamy bowiem 64-bitowy Windows 10 Pro, a funkcja tabletu aktywowana jest poprzez obrócenie ekranu o 360 stopni względem pozycji zamkniętej. Oprócz tej możliwości, Dell Latitude 3189 pozwala także na używanie go w trybie tzw. namioty, płaskim oraz tradycyjnym. Notebook posiada na pokładzie bardzo wydajną baterię, a sam nie ma wielkiego apetytu na prąd, dzięki czemu spokojnie wytrzyma nawet dziesięć godzin bez ładowania. Możemy więc spokojnie wziąć go do szkoły lub na uczelnię i korzystać nawet przez najdłuższy dzień.

Interaktywny i wydajny

W tytułowym laptopie znajdziemy ekran dotykowy o przekątnej 11.6 cali oraz rozdzielczości 1366 x 768. Jest to nieco więcej niż przewiduje standard HD, więc odtwarzanie wysokiej jakości filmów nie będzie żadnym problemem. Dell Latitude 3189 wyposażony jest w dysk o pojemności 128 GB w technologii SSD. Nie musimy więc obawiać się, że gdy damy laptop dziecku do szkoły, to w razie jego upuszczenia dojdzie do uszkodzenia dysku. Ochrona przed upadkami nie kończy się jednak na tym, producent wyposażył bowiem notebooka w krawędzie obite gumą, a także dodatkowo uszczelnioną klawiaturę, co ma zapobiegać uszkodzeniom w przypadku zalania. W laptopie znajdziemy procesor Intel Pentium N4200 o prędkości do 2.5 GHz, oraz 4 GB pamięci RAM. Nie są to może najwyższe loty, ale na potrzeby edukacyjne wystarczy ze sporą nawiązką. Ponadto w notebooku znajdziemy pakiet Microsoft Office, który będzie bardzo przydatny, by już w młodym wieku nauczyć się tworzenia prezentacji czy pisania prac.

Laptop Dell Latitude 3189 to skuteczny kompromis jeśli chodzi o wydajność (więcej: kuzniewski.pl), długi czas pracy na baterii, niską wagę oraz walory edukacyjne. Urządzenie sprzedawane jest z trzyletnim okresem gwarancji, a także odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy być pewni, że nasze dziecko będzie miało z notebooka dobry użytek w szkole, a także nie będzie nudzić się w wolnym czasie, między innymi dzięki szybkiemu dostępowi do sieci przez kartę bezprzewodową w najnowszym standardzie N oraz AC.