Dell Latitude 5590 to całkiem udana konstrukcja i zapewne niejeden klient biznesowy będzie z niego bardzo zadowolony

Dell Latitude 5590 – 15 cali, Full HD i szybkość dla biznesu

Kolejnym laptopem, z którym mamy do czynienia w naszej serii testów, jest model Dell Latitude 5590. Należący do popularnej biznesowej serii Latitude sprzęt, ma bardzo szybki procesor, dużo pamięci, a także duży ekran wyświetlający obraz Full HD. Uważamy, że są to bardzo dobre parametry i niejeden klient biznesowy z pewnością nie pogardziłby takim urządzeniem. Przyjrzyjmy się mu więc bliżej.

Procesor i pamięć

Dell Latitude 5590 to całkiem udana konstrukcja i zapewne niejeden klient biznesowy będzie z niego bardzo zadowolony
Autor zdjęcia: pixabay.com

Zaczynamy od sprawdzenia parametrów, które laptop skrywa „pod maską”. A tutaj jest się nad czym skupiać. Przede wszystkim na początek wysuwa się nam wątek procesora, którym jest Intel Core i7. W testowanym przez nas modelu, którego wartość to około sześć tysięcy złotych, zastosowano model i7-8650U, którego prędkość maksymalna do aż 4.20 GHz. Przy dostępnych czterech rdzeniach nie można mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z nietuzinkowym urządzeniem. Dell Latitude 5590 ma również korespondującą z szybkim procesorem ilość pamięci RAM. Ten zainstalowano 8 GB, przy maksymalnej wielkości wynoszącej 32 GB. Trzeba jednak wiedzieć, że znajdziemy tego laptopa także w wersji z 16 GB RAM na pokładzie, jednak będzie on kosztował nieco więcej.

Wyświetlacz i dysk

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to tutaj także nie ma się absolutnie czego czepiać. Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cali w laptopie to już całkiem konkretna wielkość, a jeśli pozwala on także na wyświetlanie obrazu Full HD – jak w przypadku opisywanego modelu, to trzeba jasno powiedzieć, że jest to już sprzęt wyższej klasy. Do pełni szczęścia brakowałoby jeszcze dedykowanej karty graficznej, a tak trzeba się będzie obyć ze zintegrowaną Intel UHD Graphics 620. Dell Latitude 5590 posiada dysk twardy SSD, który jest bardzo bezpiecznym i szybkim rozwiązaniem. Testowany przez nas egzemplarz posiadał tylko 256 GB, jednak możemy także pokusić się o zakup owego laptopa z dyskiem SSD o pojemności 512 GB. W tej większej opcji na pewno nie grozi nam szybkie wyczerpanie się miejsca na dysku.

Jak widać, Dell Latitude 5590 to całkiem udana konstrukcja i zapewne niejeden klient biznesowy będzie z niego bardzo zadowolony. Gdyby dodatkowo miał dedykowaną kartę graficzną, mógłby być także dobrym wyjściem z sytuacji dla grafików komputerowych, ponieważ oprócz tego parametru jest to sprzęt bardzo szybki.