fot. dell.com

Dell Latitude – bez wad i bez rewelacji

W zakresie produkcji laptopów biznesowych strategia Della wydaje się dosłownie odwrotna od tej zakładanej przez Apple. Laptopy Dell Latitude wyglądają elegancko, ale zwyczajnie. Trudno znaleźć w nich rozwiązania nowatorskie, ale brak też irytujących eksperymentów i nieprzemyślanych elementów. Są dokładnie takie jak oczekują użytkownicy. Nie zaskakują, nie wywołują emocji. Działają.

Seria 7000

Laptopy Dell Latitude wyglądają elegancko, ale zwyczajnie.
fot. dell.com

Dell Latitude 7000 to górna półka laptopów biznesowych produkowanych przez tę firmę, porównywalna z EliteBookami 800. Oczywiście tylko tymi lżejszymi, gdyż należą do niej dwa bardzo smukłe, opancerzone magnezowymi obudowami urządzenia. Ich jakość jest bez zarzutu. Trudno jednak wskazać cechę, która wyróżniałaby je spośród elitarnych laptopów od Lenovo, HP, Toshiba czy Fujitsu.

Seria 6000

Laptopy biznesowe o dużej wydajności. Cięższe i większe od serii 7000, ale równie dobre pod innymi względami. Posiadają dobrej jakości magnezowe obudowy, mocne procesory, na życzenie można je wyposażyć w dodatkową kartę graficzną. Dell daje w tej serii bardzo duże możliwości konfiguracyjne. Jest to jednak okupione sporymi wymiarami laptopów z tej serii.

Seria 5000

Te laptopy są już plastikowe, w dalszym ciągu trudno jednak zarzucić im złą obudowę. 15-calowy laptop serii 5000 wazy tyle samo co 14-calowy z serii 6000. Zrozumiałe więc, że nie może być równie dobrze wyposażony, różnica nie jest jednak wcale duża, gdyż także tu zakres konfiguracji jest bardzo szeroki. Wygodne są urządzenia wejścia, można też liczyć na wysoką kulturę pracy. Wciąż brakuje wyróżnika, ale na średniej klasie laptopów biznesowych jego brak może być również zaletą.

Seria 3000

Najtańsza seria biznesowa od Della, w dalszym ciągu możliwa do skonfigurowania z bardzo mocnymi podzespołami. Ma nieszczególną jakość wykonania, co jest całkowitym standardem w tej klasie, a laptopy z tej serii potrafią trochę się nagrzać co również nikogo nie dziwi. Pewnym zaskoczeniom jest możliwość wyposażenia modelu 15 calowego w procesor Intel core i7 i kartę graficzną nVidia GeForce 8XXM co czyni z niego znacznie tańszy substytut stacji roboczej.

Jeśli potrzebujesz bezpiecznego, opartego na sprawdzonych rozwiązaniach laptopa biznesowego Latitude będą dla Cibie idealne. Natomiast gdy szukasz rozwiązań niezwykłych, możesz zwrócić uwagę np. na Dell XPS czy Dell Precision.