Dell Latitude notebook biznesowy

Dell Latitude – po prostu laptopy biznesowe

Biznesowa seria laptopów Dell pod nazwą Latitude jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej zarówno 13-calowe ultrabooki, 15-calowe wydajne laptopy do pracy jak i kilka urządzeń o podniesionej wytrzymałości. Pewne cechy są jednak wspólne i na nich często opiera się wybór laptopów Dell przez duże firmy.

Bez czegokolwiek zbędnego

Design laptopów Dell jest tak zwyczajny, że aż nudny. Brak oryginalności nie oznacza jednak braku elegancji. Podobnie jak dwudziestu oficerów może ubrać się w identyczne mundury i wszyscy będą wyglądać godnie, tak i laptopy dell Latitude mają swój stonowany, profesjonalny styl.
W serii, a raczej seriach Latitude, rzadko pojawiają się też rozwiązania szczególnie oryginalne. Producent poprzestaje na sprawdzonych podzespołach i nie zaskakuje użytkowników. Przykład udanego modelu Dell Latitude E7470 z procesorem szóstej generacji pokazuje, że jest to dobra taktyka. Wystarczy dać klientom to, do czego są przyzwyczajeni, tylko lepsze, a z pewnością utrzyma się ich przy sobie.

Różne serie Latitude

Dell Latitude notebook biznesowy
fot. Dell.com

Można powiedzieć, że Dell Dellowi nie równy. Mimo zbliżonego designu i korzystania z podobnych podzespołów laptopy Dell Latitude nieco się między sobą różnią i warto o tym pamiętać w momencie zakupu. Seria 3000 zawiera laptopy tańsze i nieco słabiej wykonane, nieznacznie tylko różniące się od biurowej serii Vostro. Tymczasem seria 7000 to eleganckie, pierwszoligowe laptopy biznesowe gotowe rywalizować z EliteBookami 800, ThinkPadami T i Toshibami Tecra Z. Oprócz nich pod marką Latitude oferowana jest wydajna, ale stosunkowo ciężka seria 6000, oraz seria 5000, którą można określić po prostu jako laptopy biznesowe.

Dell dość szybko przerzucił się na Intel Skylake, nie zawahano się też wstawić do kilku modeli bardzo wydajnych procesorów Intel Core i5-6440HQ, a większość modeli Latitude można wyposażyć w 16 GB RAM. O wydajność można więc być spokojnym. Warto też wykorzystać oferowane przez producenta bardzo szerokie możliwości konfiguracyjne, by zapłacić tylko za to, czego faktycznie potrzebujemy.