fot. hp.com

HP EliteBook 820 – niewielki laptop o imponującej mocy obliczeniowej

Zależy Ci na laptopie biznesowym o wysokiej mobilności i imponującej mocy obliczeniowej? Dobrą propozycję można znaleźć w ofercie HP. Model HP EliteBook 820 z ekranem o przekątnej 12,5 cala, o niewielkiej wadze i z niskonapięciowym procesorem Intel Core i7, to idealne połączenie mobilności oraz wysokich osiągów.

Wymiary i obudowa

EliteBook 820 przypomina wszystkie notebooki z tej serii – elementy obudowy są czarno-srebrne, a linie nieco zaokrąglone
fot. hp.com

HP EliteBook 820 waży około 1,5 kg (zasilacz 195 g). Obudowa ma szerokość 310 mm, głębokość 215 mm, wysokość 21 mm. Konstrukcja jest, więc dość zgrabna, (chociaż niewielka matryca sprawia, że model ten nie prezentuje się smukło, jeśli porównać go do płaskich laptopów 14- czy 15-calowych).

EliteBook 820 przypomina wszystkie notebooki z tej serii – elementy obudowy są czarno-srebrne, a linie nieco zaokrąglone.

Na obudowie użytkownik znajdzie 3 porty USB 3.0, DisplayPort, VGA, czytnik kart SD oraz praktyczne złącze stacji dokującej. Biznesowy charakter notebooka podkreśla czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych.

Jakość obrazu

Nieco słabszą stroną EliteBooka 820 jest matryca w rozdzielczości HD. Ekran typu TN, połączony z niewielkimi wymiarami, sprawia, że jakość obrazu nie zachwyca. Luminacja jest słaba, a kąty widzenia wąskie. Laptop ten nie sprawdzi się więc do pracy z grafiką.

Jaka wydajność?

Niewielkie laptopy HP EliteBook 820 wyposażone zostały w niskonapięciowe procesory Intel z generacji Haswell. Wymagający użytkownicy mogą wybrać konfigurację z jednostką Core i7-4600U o taktowaniu od 2,1 GHz do 3,3 GHz. Moc obliczeniowa tego modelu robi duże wrażenie. Za grafikę odpowiada HD Graphics 4400 (karta zintegrowana z procesorem). Plusem jest także zastosowanie szybkiego dysku SSD.