Asus gaming laptops line

Laptopy gamingowe – Acer, Asus, Dell

Wielu znanych producentów sprzętu komputerowego postawiło także na sprzęt dla graczy. Stworzono specjalne komórki, które miały na celu doskonalenie kolejnych rozwiązań i stałe monitorowanie konkurencji, by zawsze być o krok przed nimi. Niektóre z tych firm skierowały się do samych graczy po to, aby przygotować swoje produkty jak najlepiej od strony praktycznej.

Asus gaming laptops line
fot. Asus.com

Asus ROG

Jednym z takich przykładów są laptopy gamingowe od Asusa, który stworzył ROG – Republic of Gamers, w której to doświadczeni gracze doradzają twórcom na co zwrócić uwagę, co ulepszyć i zmienić, by sprzęt był jak najbardziej przystosowany do wymagań społeczności graczy.

Alienware

Dell nie pozostał dłużny, gdyż stworzył swoją serię nazwaną Alienware. Zainspirował się światem pozaziemskich istot i tak też przygotował swój sprzęt od strony wizualnej. Laptopy gamingowe tej firmy charakteryzują się drapieżnym wyglądem, mocnymi akcentami świetlnymi, które oprócz klawiatury podkreślają także samo logo tej serii. Efektowne wloty powietrza mówią o tym sprzęcie jedno – na pewno poradzi sobie w wielu ekstremalnych sytuacjach.

Acer Predator

Acer również stworzył swoją serię i od razu wskoczył w okolicę czołówki, jeśli nie na sam szczyt. Laptopy gamingowe od tego producenta zyskały przydomek Predator. Tutaj również postawiono na akcenty wizualne, inspirowane znaną serią filmów z pozaziemskim myśliwym.

Podsumowanie

Wszystkie te komputery szybko zyskały zaufanie graczy i każda z tych serii trafiła do różnych środowisk. Poszczególni użytkownicy znaleźli w nich wiele przydatnych funkcji oraz rozwiązań, które ich zdaniem wyróżniają akurat jedną serię od drugiej. Która z tych serii odniesie największy sukces? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ rynek ten jest na tyle dynamiczny, że należy szybko reagować zarówno na to co dzieje się w obozie konkurencji, jak i co szykują producenci gier, bez których ten sprzęt nie będzie miał przecież racji bytu. Duży wybór sprzętu dla graczy dostępny jest na: http://www.gameragon.pl/.