Lenovo tworząc linie L miala na mysli klientów biznesowych, którzy będą używać tego laptopa do pracy

Lenovo ThinkPad L580 – biznesowy potwor do zadań specjalnych

Lenovo tworząc linie L miała na myśli klientów biznesowych, którzy będą używać tego laptopa do pracy. Tak i było tym razem. Nowa wersja L580 została zaprojektowana, aby maksymalnie ułatwić wykonywanie czynności związanych z pracą. Wpływ na to mają takie czynniki jak specjalny układ przyspieszający ładowanie danych czy czytnik linii papilarnych tak ważny w biznesowych rozgrywkach. O nowościach i specyfikacji więcej poniżej.

Lenovo tworząc linie L miala na mysli klientów biznesowych, którzy będą używać tego laptopa do pracy
Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Lenovo ThinkPad L580 został zauważalnie zmodyfikowany w porównaniu do swojego poprzednika (więcej iformacji: http://www.kuzniewski.pl/k3878,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l580.html). Co jest odczuwalne na pierwszy rzut oka to masa. Laptop waży równe 2 kg, a nie 2,38 jak L570. Zmianie uległy też porty. Na boku nie znajdziemy już wejścia display a wejście HDMI. Bluetooth, WiFi, usb 3.0 i wymieniony wcześniej HDMi mają zapewnić niezawodna łączność ze światem i wszystko na to wskazuje — będzie to szybka łączność. Urządzenie jest też o 19% cieńsze niż poprzednia wersja, co zapewnia jeszcze bardziej nowoczesny wygląd.

Specyfikacja techniczna

Procesor montowany do Lenovo ThinkPad L580 to jednostka 8 generacji od Intela – i5-8350U o taktowaniu 1,7 GHz ( w wersji Turbo Boost nawet 3,6 GHz). Układ graficzny również wyprodukował Intel. Jest to UHD Graphics 620. Pamięć RAM może być rozszerzona do 32 GB, co daje świetny wynik. Na pokładzie znajduje się połączenie SSD i HDD. Ten pierwszy ma za zadanie odpowiadać za szybkość ładowania danych a drugi za pojemność. Zarządzać tymi zasobami będzie Windows 10 Home lub Pro.

 Wyświetlacz

Do dyspozycji w modelu L580 będziemy mieli dwa rozwiązania. HD TN i Full HD IPS. 15-calowe wyświetlacze ukierunkowane są na dobrą jakość pracy. Ten drugi ponadto zapewnia antyodblaskowe właściwości, a jego wybór pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach, zachowując jednak klasę i szyk.

Cały obraz uzupełniają takie dodatki jak kamera HD, 11 nastogodzinny czas pracy na baterii czy liczne systemy bezpieczeństwa jak czytnik linii papilarnych i Funkcja uwierzytelniania FIDO. Flagowy produkt Lenovo po raz kolejny pokazuje klasę i zachęca do kupna licznymi udogodnieniami oraz przemyślanym projektem. Ten laptop z pewnością poradzi sobie zarówno w ciężkiej pracy, jak i na spotkaniach biznesowych podczas prezentacji.