fot. lenovo.com

Lenovo Y700-15 – stworzony z myślą o grach

Lenovo Y700-15 to wydajny laptop stworzony z myślą o grach, choć świetnie sprawdzi się także w pracy. Producent wyposażył go w mocny procesor najnowszej generacji Intel Core i5, można zdecydować się także na i7. Notebook współpracuje z kartą grafiki nVidii, spełniającej wysokie wymagania gamingowe. 

Lenovo Y700-15 to wydajny laptop stworzony z myślą o grach, choć świetnie sprawdzi się także w pracy
fot. lenovo.com

Y700-15 charakteryzuje nie tylko duża wydajność, to co wyróżnia go na tle innych notebooków to ciekawy, nieszablonowy design. Obudowa laptopa została wzmocniona szczotkowanym aluminium, na szczególną uwagę zasługuje wygodna, podświetlana na czerwono klawiatura z niskim skokiem klawiszy. Producent również w tym wypadku, postanowił umieścić touchpad bez osobnych przycisków, co niestety jest mało praktyczne, ponieważ przez pomyłkę mogą uruchomić się niechciane funkcje. Do wad tego komputera trzeba zaliczyć też słabą matrycę. Nałożony filtr matujący nie jest w stanie zastąpić prawdziwego matowego ekranu, w który był zaopatrzony poprzedni model Y50-70. Mimo to wyświetlane obrazy są wyraźne, mają ostre kolory i szerokie kąty widzenia. 

Na pochwałę zasługują wysokiej jakości głośniki marki JBL, które dzięki technologii Dolby Advanced Audio dają doskonały, przestrzenny dźwięk bez zniekształceń. Notebook Lenovo Y700-15 (http://www.kuzniewski.pl/k2322,laptopy-lenovo-ibm-ideapad-lenovo-y700-y700-15.html) będzie odpowiedni dla osób, które szukają urządzenia służącego do pracy, jak i rozrywki. Dzięki mocnemu procesorowi komputer umożliwia nie tylko granie, ale pracę z zaawansowanymi aplikacjami. Producent w wersji fabrycznej oferuje tylko 4 GB RAM, co jest zdecydowanie za małą pamięcią do wyświetlania wymagających gier. Aby uniknąć takiego problemu, należy zaopatrzyć się w pamięć RAM o wartości nie mniejszej niż 8 GB. 

Ogólna wydajność omawianego notebooka jest zadowalająca, dzięki odpowiedniemu systemowi chłodzenia nie przegrzewa się, należy pochwalić także jego czas pracy na baterii – w czasie korzystania z Internetu można cieszyć się użytkowaniem laptopa bez zasilania nawet do 7 godzin. Cena Lenovo Y700-15 jest zaskakująco przystępna, oczywiście trzeba pamiętać o tym, że koszty w tym wypadku będą uzależnione od wybranych parametrów.