fot. hp.com

Miniaturowy, ale pełnowartościowy – HP EliteBook 820 G2

Jak bardzo można zmniejszyć laptopa, aby wciąż dało się na nim pracować? Ile minimalnie będzie ważył przenośny komputer z Intel Core i7 5600U, a więc tym samym procesorem, którym chwali się kilka mobilnych stacji roboczych? Jaka jest cena możliwości schowania EliteBooka w torebce?

HP EliteBook 820 G2 nie jest najmniejszym i najlżejszym dostępnym na rynku laptopem, na pewno jednak nie zarzucimy mu nadwagi
fot. hp.com

HP EliteBook 820 G2 nie jest najmniejszym i najlżejszym dostępnym na rynku laptopem, na pewno jednak nie zarzucimy mu nadwagi. Waży jedynie 1,5 kilograma, ma 12,5 calowy wyświetlacz i obudowę o grubości 21 milimetrów. Wewnątrz jest bardzoupakowany. Oprócz wspomnianego już mocnego procesora, (który można zamienić na i3/i5) ma 8 GB RAM, 3 porty USB, DisplayPort, VGA i złącze stacji dokującej. Pod względem, jakości i wydajności HP EliteBook 820 G2 jest naturalną i bardzo mocną konkurencją dla Lenovo ThinkPad X250. Podobnie jak ten model, bardzo łatwo daje się lubić. Wynika to głównie z komfortu pracy. Oczywiście nie można wymagać by klawiatura w tak małym urządzeniu miała blok numeryczny, ale jest podświetlana. Oprócz niej można tez używać płytki dotykowej i manipulatora punktowego. Oba maja oddzielne przyciski, co sprawia, że są wygodniejsze niż w wielu znacznie masywniejszych laptopach. Poza tym HP EliteBook 820 G2 ma po prostu znakomitą obudowę.

Jest bardzo dobrym wyborem, gdy pracujesz w drodze. Wpływają na to w równym stopniu bateria o pojemności 46 Wh, kompaktowe rozmiary laptopa i jego cicha praca. Pewną niedogodnością może być natomiast podczas pracy na zewnątrz typowo biurowa matryca typu TN.

Opinia

HP EliteBook 820 drugiej generacji jest pełnowartościowym laptopem biznesowym, tyle, że z małym ekranem. I tylko to ostatnie może być jego wadą. Ponadprzeciętna mobilność ma właśnie taką cenę i trzeba przyznać, że warto ją zapłacić.