fot. lenovo.com

Mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad P70

Lenovo ThinkPad P70 (o którym także pod tym linkiem: http://www.kuzniewski.pl/k2190,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p70.html) wygląda identycznie jak jego poprzednik ThinkPad P50. Chociaż ważny dużo, bo aż 3,4 kg jest to spowodowane dużą wydajnością sprzętu. Lenovo ThinkPad P70 to jeden z mocniejszych komputerów, tak więc musi mieć dobry układ chłodzenia.

ThinkPad P70 jak wszystkie staje robocze i notebooki Lenovo, został zaopatrzony w wysokiej jakości, bardzo wygodną klawiaturę, która jest odporna na zachlapania, ma dwustopniowe podświetlenie oraz odrębny blok numeryczny
fot. lenovo.com

Obudowa omawianego modelu została wzmocniona aluminium, magnezem oraz włóknem szklanym. Konstrukcja jest bardzo solidna, nie skrzypi i nie ugina się nawet pod większym naciskiem. Warto zwrócić uwagę na jego zawiasy, które utrzymują ekran w odpowiedniej pozycji. Mimo to, można go otworzyć jedną ręką. ThinkPad P70 daje spore możliwości rozbudowy, posiada dwa gniazda na dyski M.2 2280, cztery gniazda na RAM, miejsce na modem WWAN z instalacją antenową i zatokę na dysk 2,5 cala. Gdyby ktoś potrzebował dodatkowego dysku, można go umieścić zamiast napędu optycznego. Producent zaopatrzył P70 w cztery USB 3.0, HDMI, mini-DisplayPort, dwa Thunderbolt 3 i LAN, na jego wyposażeniu znajdziemy także złącze stacji dokującej oraz ExpressCard/34.

ThinkPad P70 jak wszystkie staje robocze i notebooki Lenovo, został zaopatrzony w wysokiej jakości, bardzo wygodną klawiaturę, która jest odporna na zachlapania, ma dwustopniowe podświetlenie oraz odrębny blok numeryczny. Klawisze mają odpowiedni skok, na klawiaturze pracuje się znakomicie, nie bez przyczyny mówi się, że Lenovo oferuje najlepsze klawiatury sposobów wszystkich komputerów przenośnych. Na wyposażeniu laptopa znajduje się też duży touchpad z sześcioma osobnymi przyciskami, do dyspozycji mamy także trackpoint. Pomimo, że jest to laptop przeznaczony dla biznesu, cechuje go dobra jakość dźwięków, co jest w zasadzie rzadko spotykanie. Może i brakuje mu niskich tonów, ale ogólnie rzecz biorąc i tak wypada dużo lepiej na tyle innych komputerów biznesowych.

Wybierając ten model komputera, będziemy mieć do wyboru dwie matryce, a mianowicie Full HD (1920 x 1080) i 4K (3840 x 2160). W obu przypadkach możemy liczyć na wysoką jasność obrazu, bardzo dobry kontrast oraz szerokie kąty widzenia. ThinkPad P70 może współpracować z 4 procesorami Xeon E3 oraz kartami graficznymi nVidia Quadro do M5000M (https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-Quadro-M5000M.151604.0.html). Decydując się na takie rozwiązaniem będziemy mogli bez problemu używać laptopa do projektowania w 3D, obróbki graficznej itp. Praca z zaawansowanymi aplikacjami nie stanowi dla tego laptopa żadnego problemu. Dzięki podwójnemu układowy chłodzenia, stacja robocza pomimo dużej wydajności jest cicha, także po dźwięku trudno stwierdzić, kiedy podzespoły są poddawane większemu obciążeniu. Lenovo ThinkPad P70 umożliwia aż czternaście godzin pracy bez zasilania sieciowego, oczywiście w przypadku oszczędzania energii.

Bez wątpienia jest to jedna z lepszych stacji roboczych, które mimo wydajności oferują bardzo wysoką kulturę pracy.