Choć HP Pavilion jest raczej cywilną (a więc nie biznesową) serią, można w niej znaleźć ciekawe i niedrogie notebooki

Nowe laptopy HP Pavilion

Choć HP Pavilion jest raczej cywilną (a więc nie biznesową) serią, można w niej znaleźć ciekawe i niedrogie notebooki. Są wśród nich zarówno duże laptopy biurowe, jak i lekkie konwertowalne hybrydy. Niektórym warto przyjrzeć się bliżej.

HP Pavilion 17

Choć HP Pavilion jest raczej cywilną (a więc nie biznesową) serią, można w niej znaleźć ciekawe i niedrogie notebooki
fot. hp.com

17 calowy, 3 kilogramowy laptop może być traktowany jako sprzęt multimedialny lub dla graczy. Jego zaletami są bez wątpienia bardzo dobra matryca FHD, mocny 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7 i karta graficzna nVidia GeForce GTX 950m lub 960m. Mimo iż takie podzespoły muszą zużywać sporo energii, HP dzięki baterii o pojemności 62 Wh osiągnęło przyzwoity 6 godzinny czas pracy. Widać natomiast pewne niedociągnięcia w konstrukcji. Układ chłodzący jest głośny, brakuje rozwiązań typowych dla laptopów gamingowych, a urządzenia wejścia nie są najwygodniejsze. Cóż, HP Pavilion 17 jak na swoją moc i obraz jaki oferuje jest dosyć tani, musi mieć więc jakieś wady.

HP Pawilion 12 x2 Convertible

Nie wszystkie laptopy HP Pavilion muszą być wielkie i nieporęczne. Hybryda Pavilion 12 x2 waży poniżej 1,5 kg. 12 calowy ekran da się odłączyć od klawiatury i wykorzystać jako poręczny tablet z rozdzielczością FHD i użytecznym rysikiem. Oczywiście nie jest to HP Spectre, co widać po doborze podzespołów i słabszej baterii, ale w kategorii budżetowa hybryda HP Pavilion 12 x 2 zajmuje wysokie miejsce. Można go nabyć za ok. 3500 zł, a przy okazji jest komfortowy w użyciu i  działa bezgłośnie.

HP Pavilion 14

Ten model mógłby być prawdziwą perełką. 14 calowy klasyczny notebook waży jedynie 1,5 kg, a mieści w sobie procesor Intel Core i5 U, kartę graficzną od nVidii, matrycę FHD, 2 sloty na RAM w standardzie DDR4 i na dodatek jest naprawdę nie drogi. Szkoda, że wykonano go trochę tandetnie i praca na nim jest po prostu męcząca. Gdyby poprawić najbardziej oczywiste wady, laptop mógłby nawet kosztować więcej. Tak jest bardzo nierówny. W swojej kategorii cenowej jest bardzo lekki i wydajny, ale denerwujący z powodu słabego modułu WiFi, klawiatury i płytki dotykowej.

Modele HP Pavilion nie mogą być porównywane z bardziej elitarnymi seriami Spectre czy EliteBook, ale często dają do dyspozycji użytkownika możliwości dostępne na ogół jedynie w dużo droższych modelach (więcej o komputerach HP znajdziesz tutaj).