Seria Asus ZenBook charakteryzuje się wyjątkowo przyjemnym dla oka designem

Po prostu piękne – laptopy Asus Zenbook

Seria Asus ZenBook charakteryzuje się wyjątkowo przyjemnym dla oka designem. Lekkie laptopy, które do niej należą, wyróżniają się spośród konkurencji, przyćmiewając nawet klasycznie olśniewające MacBooki. Ładna obudowa to jednak nie wszystko, a nawet nie najważniejsza część laptopa. Niektórzy oskarżają Asusa, że sprzedaje ładnie zapakowane zabawki. Czy słusznie?

ZenBook UX305 – właśnie taki jak chcemy

Seria Asus ZenBook charakteryzuje się wyjątkowo przyjemnym dla oka designem
fot. asus.com

Uroku nie można mu odmówić. Pojawia się też w rankingach najlepszych ultrabooków, a na to trzeba już sobie zasłużyć. Ten 13 calowy laptop waży poniżej 1,5 kg. Jest wyposażony w procesor Intel Core i7 U oraz bardzo dobrą matrycę FHD typu IPS. Pracuje cicho, na baterii działa 8 godzin, ma niezłe wyposażenie w porty zewnętrzne i jest wykonany z dbałością o szczegóły. Gdyby bardzo się uprzeć i poszukać wad, będą nimi brak podświetlenia klawiatury i trudności z wymianą wlutowanych podzespołów.

ZenBook UX360 – niezwykła zabawka

Podobnie jak wyżej wspomniany model, ma 13 cali i jest jeszcze ponad 100 g lżejszy. Można w nim odchylić ekran o 360º i traktować go jako tablet. Faktycznie ma też tabletowy procesor Intel Core m3-6Y30 i raczej ograniczoną wydajność. Nadrabia natomiast uniwersalnością, zacną jakością obrazu i całkowicie bezgłośną pracą. Łatwo go polubić jeśli potrzebuje się bardzo lekkiego urządzenia używanego od czasu do czasu.

ZenBook UX501 – solidne wsparcie w pracy

Notebook Asus ZenBook UX501VW to 15 calowy notebook ważący 2,3 kilogram zupełnie nie pasuje to tych dwóch wyżej. Można znaleźć w nim wszystko czego potrzebuje porządny laptop wielozadaniowy: dedykowaną grafikę nVidia GeForce, 4-rdzeniowy procesor, miejsce na dodatkowy dysk i 16 GB RAM. Zaletami są więc wydajność, wygląd i  klawiatura, a wadami nieszczególny obraz i dźwięk. Dla biznesmena, który czasem lubi pograć na słuchawkach będzie w sam raz.

Zenbooki urzekają przede wszystkim swoim charakterystycznym wyglądem, ale warto wziąć je pod uwagę szukając użytecznego laptopa. Choćby dlatego, że nie są drogie.