Sposobów na połączenie funkcjonalności tabletu i laptopa jest przynajmniej kilka

Tablet modułowy – Lenovo X1 Tablet

Sposobów na połączenie funkcjonalności tabletu i laptopa jest przynajmniej kilka. Do tabletu można dołączać klawiaturę lub klawiaturo-stację dokującą, laptopy można otwierać lub obracać o 360º, zastosować połączenie bezprzewodowe między ekranem-tabletem, a resztą laptopa. Można też, jak w wypadku Lenovo ThinkPad X1 Tablet, złożyć go z kilku części.

Z czego się składa?

Sposobów na połączenie funkcjonalności tabletu i laptopa jest przynajmniej kilka
fot. lenovo.com

Podstawą tego modelu jest standardowy, 12-calowy tablet z procesorem Intel Core M i  wyświetlaczem 2K (2160 x 1440). Jest dość smukły, waży tyle ile powinien, bez problemu zalicza się do klasy biznesowej. Można jednak dokupić do niego dodatkowe akcesoria. Tak, niestety dokupić, gdyż nie są one oferowane standardowo.

Zacząć można od klawiatury, która designem przypomina tę ze standardowych ThinkPadów i chociaż jest od nich znacznie delikatniejsza, to jednak pisze się na niej całkiem komfortowo. Razem z nią tablet waży 1,1 kg, może więc być traktowany jako ultralekki laptop o ograniczonych możliwościach, ale przyzwoitych urządzeniach wejścia. Co ciekawe, można podpiąć ją do tabletu na kilka różnych sposobów uzyskując różne kąty pisania. Kolejnym (na szczęście darmowym) elementem jest rysik,wydatnie ułatwiający pracę na ekranie dotykowym.

Nieobowiązkowy, ale niekiedy przydatny jest moduł dający dodatkowe porty USB i HDMI oraz dodatkową baterię. Tworzy się w ten sposób specyficzny Power-Bridge wydłużający czas działania o 50%. Kolejne moduły to skaner 3D i wyświetlacz.

Zbyt wiele możliwości

Lenovo X1 Tablet jest niesamowicie elastycznym urządzeniem (http://lab-kuzniewski.pl/lenovo-thinkpad-x1-tablet-tablet-do-codziennej-pracy-o-niecodziennych-mozliwosciach/), ale niekoniecznie idealnym. Wraz z kolejnymi modułami jego cena rośnie, wzrasta też początkowo kusząco niska waga. Poza tym nie zawsze tam, gdzie możesz kupić Lenovo ThinkPad X1 Tablet, znajdziesz też do niego akcesoria. Ostatecznie może się okazać, że zapłacisz sporo, będziesz wozić ze sobą różne elementy i bardzo kombinować gdzie oddać do serwisu, ten w którym coś nie działa.

Prawa ręka handlowca

Jeśli musisz przeprowadzać prezentacje poza siedzibą swojej firmy, bardzo możliwe, że potrzebujesz czegoś takiego – tabletu, do którego da się dołączyć dedykowany skaner 3D. I wygląda też znacznie lepiej.