fot. hp.com

Ultrabook HP EliteBook Folio 1020

W rankingu najwyższej klasy laptopów biznesowych jedną z czołowych pozycji zajmuje HP EliteBook Folio 1020. Zastosowane rozwiązania oraz konstrukcja sprzętu są odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku, gdzie duży nacisk położony jest na wysoką mobilność urządzeń. HP EliteBook Folio 1020 to wyjątkowo smukłe, bo mające zaledwie piętnaście milimetrów urządzenie. Dzięki wadze 1,18 kilograma pełni rolę funkcjonalnego, mobilnego ultrabooka doskonale sprawdzającego się nie tylko w biurze, ale przede wszystkim podczas częstych podróży służbowych. Obudowa, specjalnie zaprojektowanego do zastosowania biznesowego ultrabooka, wykonana jest ze stopu aluminium i magnezu. Dodatkowo jej podgumowany spód gwarantuje bardzo wytrzymałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami podczas codziennego użytkowania.  Dla zwiększenia stabilności kąta nachylenia ekranu, zawiasy w modelu HP EliteBook Folio 1020 ukryte zostały za długą maskownicą.

W rankingu najwyższej klasy laptopów biznesowych jedną z czołowych pozycji zajmuje HP EliteBook Folio 1020
fot. hp.com

Dla ułatwienia codziennej pracy producent HP EliteBook Folio 1020 w przemyślany sposób rozmieścił dookoła obudowy zestaw licznych portów.  W jego skład weszły m.in. USB w standardzie 3,0, czytnik kart microSD, złącza LAN, D-Sub, HDMI czy blokada Kensingtona.  W urządzeniu znalazła zastosowanie prosta, a zarazem wygodna w obsłudze, klawiatura wyspowa. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości matrycę LG o przekątnej 12,5 cala, w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Ultarbook wyposażony jest w niskonapięciowy procesor Intel Core M-5Y51, należący do generacji Broadwell, który pracuje z częstotliwością 1100 MHz. Jednak dzięki dodatkowemu wsparciu Turbo Boost 2,0 wartość taktowania wzrasta  do 2600 MHz. Za poprawne generowanie obrazu w modelu HP EliteBook Folio 1020 odpowiada  zintegrowany z procesorem układ Intel HD Graphics 5300. W urządzeniu znalazł zastosowanie dysk SSD na złączu M.2 o pojemności 256 GB.

Producent zastosował w modelu HP EliteBook Folio 1020 pasywny układ chłodzenia. Dysk M.2, który nie posiada elementów obrotowych, odznacza się wysoką kulturą pracy. To jedno z najciszej pracujących urządzeń na rynku sprzętu komputerowego. Ponieważ  HP EliteBook Folio 1020 dedykowany jest do pracy biznesowej, producent nie zapomniał o wyposażeniu go w odpowiednio wydajny akumulator o pojemności 4600 mAh. Przeprowadzone przez użytkowników testy urządzenia potwierdzają jego wysoką wydajność.

Reasumując, smukła a zarazem niezwykle lekka konstrukcja HP EliteBook Folio 1020, wykorzystanie najwyższej jakości podzespołów oraz dobrze przemyślane rozwiązania sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się w codziennej pracy, w każdych warunkach. To uniwersalny notebook, który sprawdzi się  zarówno w pracy w domu oraz  biurze, jak i podczas wyjazdów służbowych.