fot. dell.com

Dell Precision M3800 – Duża wydajność w małej obudowie

Producent zachwala, iż jest to najcieńsza oraz najlżejsza 15-calowa stacja robocza w historii. W tym modelu nie mamy wiele możliwości do zmiany komponentów, producent daje nam gotową bazę roboczą. Dell Precision M3800 posiada procesor Intel Core i7, 16 GB RAM DDR3, kartę graficzną Nvidia Quadro oraz zintegrowaną kartę z procesorem HD Graphics 4600. Notebook w testach na wydajność wypada bardzo dobrze i pozwala na płynną pracę z wszystkimi aplikacjami biurowymi a także na granie w najnowsze tytuły gier.

Obraz

Dell Precision M3800 posiada procesor Intel Core i7, 16 GB RAM DDR3, kartę graficzną Navidia Quadro oraz zintegrowaną kartę z procesorem HD Graphics 4600
fot. dell.com

Jest to element, na który mamy wpływ, gdyż do wyboru jest albo ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 w jakości Full HD, albo też wyświetlacz QHD+ w rozdzielczości 3200 x 1800. Obie matryca są dotykowe, ich czas reakcji jest bardzo wysoki i umożliwiają na jednoczesne wskazanie wielu miejsc. Technologia IPS zapewnia nam możliwość widzenia pod każdym kątem. Przy nominalnej rozdzielczości użytkownik jest w stanie dostrzec wiele szczegółów, jednakże na dłuższą metę taka rozdzielczość jest po prostu męcząca. Średnia luminacja dla lepszej matrycy wyniosła 390 cd/m², co jest wynikiem ponadprzeciętnym. Do tego równomiernie podświetlono całą matrycę. Kąty widzenia są bardzo szerokie i nie stwarzają żadnego problemu, jednakże ekran ma tendencje do odbijania w sobie różnych obiektów.

Obudowa

Jest to element, który wyróżnia zdecydowanie ten notebook, jest bardzo smukła i mała jak na bazę roboczą. Nie widać większych odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami oraz nie słychać trzasków. Aby dostać się do środka, trzeba niestety odkręcić prawie 20 śrubek typu Thorx.

Wydajność baterii

Bateria, jak to bywa przy bardzo mocnych notebookach wytrzymała tylko 3 godziny podczas przeglądania Internetu. Podczas dużego obciążenia czas ten nie przekroczył 1 godziny, dlatego można potraktować to jako ewentualność w podróży lub nagłym przypadku, a zawsze lepiej będzie wykorzystywać pełną moc w stacjonarnych workstacjach.