Niektórzy recenzenci porównują HP Envy 17 do MacBooka Pro, jednak taka ocena to tylko część prawdy

HP Envy 17 – lepszy MacBook czy laptop nowej generacji?

Niektórzy recenzenci porównują HP Envy 17 do MacBooka Pro, jednak taka ocena to tylko część prawdy. Owszem, ekran za szybą, minimalizm – to wszystko przypomina Maci, aczkolwiek – wbrew pierwszemu wrażeniu – HP stworzyła projekt bardzo oryginalny.

Solidna konstrukcja

Niektórzy recenzenci porównują HP Envy 17 do MacBooka Pro, jednak taka ocena to tylko część prawdy
Autor zdjęcia: store.hp.com

Jedną z najważniejszych zalet tego laptopa jest jego solidna konstrukcja, do czego HP zdążyło nas zresztą przyzwyczaić. Całość została zaprojektowana i wykonana bardzo solidnie – żaden element nie skrzypi, żaden nie ulega odkształceniom. Ponadto – jeśli chodzi o aspekty zewnętrzne – HP Envy 17 posiada:

  • 4 porty USB (z czego jeden wraz z eSATA);
  • Nowoczesną, stabilną, podświetlaną klawiaturę;
  • Wejścia VGA, HDMI i DP;
  • Wygodną płytkę do poruszania kursorem;
  • Wejścia do słuchawek i do mikrofonu.

Parametry

Jeśli chodzi z kolei o parametry, najważniejszą zaletą Envy 17 jest karta graficzna (ATI Mobility Radeon HD 5850) wraz z obrazem FullHD. Dzięki temu zwłaszcza gracze otrzymają obraz najwyższej jakości, choć – skoro jesteśmy już przy grach – właściwie wszyscy użytkownicy inwestują w dodatkową klawiaturę zewnętrzną. Ta w laptopie, choć, jak zauważyliśmy, nowoczesna i stabilna, nie nadaje się zbytnio do gier. Ale to mały minus w porównaniu do tak dobrego obrazu.

Envy 17 nie jest też oczywiście pozbawiony wad. Tu należy wymienić przede wszystkim głośną pracę. Już samo uruchomienie komputera generuje cichy szum, do którego należy dodać jeszcze dźwięk pracujących dysków twardych i dźwięki generowane przez duże obciążenie. Kolejnym minusem jest również dość duża temperatura pracy – dobra karta graficzna i dobry procesor wymagałyby zdecydowanie lepszego systemu chłodzącego. Pomijając jednak te minusy, Envy 17 zasłużył na swoje wysokie notowania. HP stworzyło laptop nowej generacji, który czerpie z najlepszych rozwiązań Mac i Apple.