fot. hp.com

Jaki notebook do domu?

Rynek komputerów przenośnych jest szeroki, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że trudno jest nam podjąć decyzję dotyczącą zakupu odpowiedniego notebooka. Na co należy zwrócić uwagę wybierając laptop do domu?

Chociaż podczas wyboru odpowiedniego sprzętu cena wydaje się tak samo ważna, jak parametry, warto zdecydować się na zakup sprzętu od renomowanych producentów, dzięki temu możemy liczyć na gwarancję oraz serwis
fot. hp.com

Przed przeglądaniem ofert konkretnych modeli komputerów, warto zdać sobie pytanie, do czego będzie nam służył zakupiony sprzęt. Czy potrzebujemy go wyłącznie do przeglądania stron WWW, sprawdzania emaila coraz pracy przy użyciu mało skomplikowanych programów biurowych, czy chcielibyśmy mieć także możliwość montowania filmów, obróbki zdjęć, intensywnej pracy z bardziej zaawansowanymi aplikacjami. Na tej podstawie będziemy wybierać jego wydajność, czyli procesor oraz układ grafiki. Do zadań podstawowych wystarczy wydajność podstawowa, niezależnie od tego, jaki procesor wybierzemy, należy zwrócić uwagę na pojemność pamięci RAM – im więcej, tym lepiej.

Kolejne pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, to gdzie będziemy używać laptopa. Zastanówmy się, czy będziemy z niego korzystać tylko w domu, czy może będziemy go zabierać ze sobą w podróż, do szkoły albo na uczelnię. Gdy będziemy chcieli się z nim przemieszczać, należy zwrócić uwagę na jego wagę oraz gabaryty. Obecnie na rynku są dostępne ciekawe ultrabooki, które pomimo niewielkich rozmiarów, potrafią być równocześnie wydajne, także będą się nadawać także do pracy. Warto przejrzeć sobie notebooki HP, notebooki Lenovo, Dell – Ci producenci cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo oferują sprzęt naprawdę wysokiej jakości, w dodatku w przystępnej cenie.

W przypadku decyzji o zakupie komputera mobilnego pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na solidność jego obudowy – musi mieć podwyższoną odporność na drobne zarysowania, zabrudzenia, uderzenia i wstrząsy. Modele biznesowe posiadają zazwyczaj specjalne wzmocnienia z takich materiałów jak aluminium czy włókno szklane. Istotna jest także mobilność pod względem wydajność akumulatora. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się korzystać z komputera w podróży, gdzie nie było dostępu do zasilania. W takich sytuacjach przydaje się wydajna bateria, która umożliwi komfortową pracę czy oglądanie filmów nawet do 10 godzin.

Chociaż podczas wyboru odpowiedniego sprzętu cena wydaje się tak samo ważna, jak parametry, warto zdecydować się na zakup sprzętu od renomowanych producentów, dzięki temu możemy liczyć na gwarancję oraz serwis. Wybierajmy laptopy bezawaryjne, które są polecane przez profesjonalistów. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek i będziemy mogli się cieszyć z nowego nabytku przez długi czas.