fot. hp.com

Komputery HP – standardowe wyposażenie firmy

Od kiedy laptopy osiągnęły moc obliczeniową wystarczającą do zastosowań biurowych, rynek komputerów stacjonarnych zaczął się kurczyć. Co ciekawe, nie przestaliśmy pracować w biurach. W większości wypadków zawodowo korzystamy z laptopa tylko gdy jest on postawiony na biurku i podpięty do innych urządzeń, a więc mobilny tylko w teorii. Czy to znaczy, ze zbyt wcześnie przekreśliliśmy komputery stacjonarne?

Od kiedy laptopy osiągnęły moc obliczeniową wystarczającą do zastosowań biurowych, rynek komputerów stacjonarnych zaczął się kurczyć
fot. hp.com

Jako komputery osobiste o przeznaczeniu multimedialnym, laptopy nowych generacji sprawdzają się lepiej. W dalszym ciągu jednak wiele miejsc pracy wyposażane jest w komputery stacjonarne. Przyczyną jest oczywiście cena, ale nie tylko ona. Komputery stacjonarne w dalszym ciągu są bardziej wydajne i trwałe.

HP ma w swojej ofercie mobilną stację roboczą HP ZBook 15u, której mocną stroną jest właśnie wydajność. Z pewnością jest to jeden z mocniejszych modeli dostępnych na rynku laptopów. Nie można go jednak porównywać z potężną stacją roboczą HP Z840 z procesorem Intel Xeon.

Oprócz tak zaawansowanych rozwiązań można wybrać mniejsze stacje robocze, które zapewnią odpowiednią moc obliczeniową dla samodzielnych specjalistów i mniejszych firm oraz standardowe komputery stacjonarne, które staną się podstawowym wyposażeniem biura.

Wśród stacjonarnych urządzeń pojawiają się także nowości, które jeszcze nie osiągnęły szczytu swoich możliwości, ani górnego limitu sprzedaży. Mowa oczywiście o komputerach typu All-in-One. Komputer stacjonarny z ekranem dotykowym zdobywa coraz szersze zaufanie odbiorców. Zalety takiego rozwiązania widzi coraz więcej firm, które wyposażają swoje siedziby w nowy sprzęt komputerowy.

Bardzo trudno natomiast przewidzieć jakie będzie wyposażenie przedsiębiorstw w przyszłości. Z pewnością będą konieczne coraz wydajniejsze i energooszczędne komputery, jak jednak będą wyglądać dowiemy się dopiero z kolejnymi generacjami urządzeń.