Lenovo ThinkPad T560 to wysokiej klasy laptop stworzony z myślą o wymagających specjalistach

Lenovo ThinkPad T560 – zaawansowany notebook dla profesjonalisty

Lenovo ThinkPad T560 to wysokiej klasy laptop stworzony z myślą o wymagających specjalistach. Posiada on dużą matrycę o przekątnej 15,6 cala dostępną w podwyższonej rozdzielczości Full HD lub 3K, bogaty zestaw portów, słynną wyspową klawiaturę. Za wydajność sprzętu odpowiadają różne warianty niskonapięciowych procesorów Intel Core szóstej generacji.

 

Stylowa konstrukcja

Lenovo ThinkPad T560 to wysokiej klasy laptop stworzony z myślą o wymagających specjalistach
fot.lenovo.com

Laptopy Lenovo ThinkPad T560 prezentują się solidnie i elegancko. Przy 15,6-calowej matrycy, obudowa ma szerokość 380 mm, głębokość 258 mm i wysokość 22 mm. Część zewnętrzną wzmocniono szklanym włóknem, co sprawia, że konstrukcja jest trwała i nie wygina się nawet pod mocniejszym naciskiem. Całość waży około 2,3 kg i jest na tyle solidna, aby stać się dobrą inwestycją na długie lata.

Warto podkreślić, że model ten wyróżnia się jedną z najlepszych mobilności wśród laptopów z matrycami o klasycznej przekątnej 15,6 cala.

Funkcjonalne rozwiązania

W Lenovo ThinkPad T560 znajdziemy 3 porty USB, złącze HDMI, mini-DisplayPort oraz gniazdo stacji dokującej (umieszczone na spodzie), które pozwoli szybko zintegrować laptop z szeregiem urządzeń zewnętrznych potrzebnych do pracy.

Łączność zapewnia WLAN oraz szybki modem WWAN (dostępny opcjonalnie).

Konstruktorzy nie zapomnieli również o zaawansowanych zabezpieczeniach dla firmowych danych. Notebook posiada szyfrowanie TPM oraz czytnik linii papilarnych (opcjonalnie dostępny jest także czytnik Smart Card).

Jeżeli chodzi o klawiaturę, to jest to słynny model, w który wyposażone są wszystkie ThinkPady. Wyraźnie rozdzielone klawisze o dobrze wyważonym skoku uławiają pisanie, a blok numeryczny zapewnia wygodę przy wypełnianiu arkuszy kalkulacyjnych.

Warto również wspomnieć o rozwiązaniu Power Bridge, które zapewnia długi czas pracy bez konieczności ładowania baterii (nawet do 16 godzin). Lenovo ThinkPad T560 posiada nie tylko klasyczny, wyjmowany akumulator (do wyboru bateria 3-komorowa oraz 6-komorowa), ale także dodatkową baterię wbudowaną. Takie połączenie doskonale sprawdza się do pracy poza biurem.

Jakość obrazu

Ekran o przekątnej 15,6 cala gwarantuje dużą przestrzeń roboczą. Jest to matowa matryca eliminująca problem z efektem lustra. Dostępna jest ona w rozdzielczości Full HD oraz w bardzo wysokiej rozdzielczości 3K (2880 x 1620 pikseli). Doskonałe podświetlenie i dobre odwzorowanie kolorów zapewniają obraz najwyższej jakości.

Fani Windows 10 mogą wybrać Lenovo ThinkPad T560 z ekranem dotykowym, który pozwala wykorzystać funkcje charakterystyczne dla popularnych „kafelków”.

A co z jakością podzespołów?

Producent wykorzystał tutaj niskonapięciowe procesory Intel Core (szósta generacja). Dostępne są konfiguracje z różnymi wariantami jednostek Intel Core i5 lub z mocniejszymi procesorami Intel Core i7 (http://www.digitaltrends.com/computing/intel-core-i5-vs-i7/). Podstawowa ilość pamięci RAM to 8 GB, ale można ją rozbudować do 32 GB. Firmowe dane możemy przechowywać na pojemnym dysku talerzowym. Lenovo ThinkPad T560 można również wybrać z wersji z szybkim dyskiem SSD.

Laptop dostępny jest ze standardowym układem graficznym zintegrowanym z procesorem lub z kartą dedykowaną.