fot. kuzniewski.pl

Dell Latitude E5250 – najmniejszy w rodzinie

Dell Latitude E5250 cechuje się ekranem o przekątnej 12,5 cala co plasuje go jako najmniejszego laptopa z całej rodziny E. Sprzęt ten jednak nie ma się czego wstydzić ponieważ pod względem wydajności plasuje się na bardzo dobrym poziomie. Na pokładzie znaleźć można przede wszystkim procesor Haswell.

Wykonanie

Dell Latitude E5250 cechuje się ekranem o przekątnej 12,5 cala co plasuje go jako najmniejszego laptopa z całej rodziny E
fot. kuzniewski.pl

Wykonanie tego komputera to idealny przykład na to, że pozory mogą mylić. Na pierwszy rzut oka plastik nie sprawia wrażenia najwyższej jakości materiału. Po wzięciu urządzenia do ręki wszystko się jednak zmienia. Od razu przekonujemy się, iż to jest naprawdę solidny sprzęt. Plastiki są bardzo dobrej jakości. Dodatkowo zawiasy są metalowe przez co ich połamanie jest bardzo trudne. Całość jest więc jednym słowem bardzo solidna co przyczynia się jednak do wzrostu wagi, która wynosi 1,67 kg.

Wydajność

Producent w modelu Dell Latitude E5250 zastosował procesory niskonapięciowe. Wybierać możemy z całej rodziny Intel Core opartej na technologii Broadwall. Są to procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 , wszystkie z wbudowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 5500. Dane zapisywane mogą być zarówno na dyskach talerzowych HDD jak i na szybkich dyskach SSD. Takie podzespoły czynią ten komputer naprawdę wydajnym i będącym w stanie podołać większości stawianych przed nim zadań.

Użytkowanie

Korzystanie z tego komputera w większości sytuacji jest bardzo przyjemne. Hałas w momencie niskiego obciążenia komputera jest żaden ponieważ wentylator nie pracuje. Ale nawet gdy komputer jest w pełni obciążony to i tak nie wydziela on bardzo uciążliwego hałasu.

Temperatury urządzenia są umiarkowane. Na spodzie obudowy oscylują one w granicach 31 stopni Celsjusza co jest wynikiem mieszczącym się w normie.

Na uwagę zasługuje również akumulator który podczas korzystanie z internetu przez Wi-Fi pozwala na pracę przez prawie 6 godzin co jest bardzo przyzwoitym wynikiem i czyni komputer niezwykle mobilnym. Podczas pełnego obciążenia ta wartość jednak drastycznie maleje i spada nawet do 1 godziny i 30 minut. Ogólnie jednak czasy pracy na baterii są dość dobre i nie można im niczego zarzucić.