tablet microsoft surface 3

Microsoft Surface 3 – wszechstronny tablet

Microsoft Surface 3 to zgrabny tablet wyposażony w ekran o przekątnej 10,8 cala. To lekkie urządzenie, ważące zaledwie 0,62 kilograma i posiadające 9-milimetrową obudowę, kryje dobre podzespoły, które z powodzeniem mogą konkurować wydajnością z wieloma pełnowymiarowymi laptopami. 

Pierwsze wrażenie

 

Tablet Microsoft Surface 3 to poręczne urządzenie wyprodukowane przez słynną korporację będącą liderem na rynku oprogramowania biurowego. Obudowa o proporcjach 3:2 jest bardzo lekka – konstrukcja waży nieco ponad 0,6 kg. Urządzenie ma szerokość 267 mm, głębokość 187 mm i wysokość zaledwie 9 mm. To sprawia, że tablet idealnie sprawdzi się w podróży. Dużym plusem jest także podstawka zintegrowana z obudową, która pozwoli korzystać z tabletu w pionie.

Na smukłej obudowie tabletu użytkownicy znajdą mini-DisplayPort oraz 2 pełnowymiarowe złącza USB w standardzie 3.0 pozwalającym na szybki przesył danych.

Podstawową komunikację zapewnia moduł Bluetooth oraz WLAN (nie ma tutaj szybkiego modemu WWAN).

 

tablet microsoft surface 3
fot. Microsoft.com

Jakie komponenty?

 

Zgrabne kształty Microsoft Surface 3 to tylko jeden z plusów tego wszechstronnego tabetu. Warto docenić również przemyślany dobór podzespołów. Do wnętrza trafiły naprawdę mocne podzespoły, które zapewnią odpowiednią wydajność zarówno podczas pracy, jak i rozrywki multimedialnej (słuchanie muzyki, gry, oglądanie multimediów).

Firma Microsoft wykorzystała tutaj czterordzeniowe procesory z rodziny Intel Atom o częstotliwości taktowania od 1,6 do 2,4 GHz. Wsparciem dla procesora jest pamięć RAM o wielkości 2 lub 4 GB (w zależności od konfiguracji). Wydajność graficzną zapewnia karta zintegrowana z procesorem (Intel HD). Dysk twardy może mieć pojemność 64 bądź nawet 128 GB.

Tak dobrane komponenty pozwalają wygodnie oglądać filmy, przeglądać strony internetowe oraz pracować ze standardowymi aplikacjami biurowymi.

 

Jaki ekran?

 

Tablet Microsoft Surface 3 posiada dotykowy ekran o przekątnej 10,8 cala (dotyk 10-punktowy). Jest to dobrej jakości matryca w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1280 pikseli), która zapewnia obraz o doskonałej ostrości.