fot. gigabyte.com

Myszki gamingowe – co wybrać?

W życiu każdego gracza komputerowego jest ważne kilka rzeczy. Przede wszystkim jest to mocny sprzęt, który nie będzie miał problemów nawet po odpaleniu najnowszego tytułu na najwyższych detalach. Po zakupie tego typu sprzętu lista niezbędnych gadżetów nie kończy się, a często na jej szczycie plasuje się myszka.

W życiu każdego gracza komputerowego jest ważne kilka rzeczy.
fot. gigabyte.com

Myszki gamingowe (o których także pod tym linkiem: http://www.gameragon.pl/k585,akcesoria-myszki.html) to bardzo ważny element każdej rozgrywki. To właśnie dzięki niej mamy szansę być szybsi, bardziej precyzyjni i po prostu lepsi niż przeciwnicy. Modele tego typu urządzeń są często tak projektowane, by otwierać nowe opcje i możliwości, których nie mają standardowe rozwiązania. Umieszczenie kilku dodatkowych przycisków umożliwia kontrolę kilku dodatkowych funkcji za pomocą jednej ręki.

Funkcjonalność w sprzęcie dla graczy jest zawsze kluczową sprawą. Dużą różnicą między normalnymi myszkami a myszkami przeznaczonymi do gier komputerowych jest ich rozdzielczość, która powinna wynosić około 1800 DPI. Dzięki tak wysokiemu parametrowi zyskujemy większy zakres ruchów i większą precyzję działania. Kolejną ważną sprawą  jest dobór odpowiedniej podkładki, która będzie utrzymywała stabilność naszych ruchów oraz pomoże myszce pracować w optymalny sposób.

Podkładki

Polecamy podkładki kilku producentów takich jak:  A4Tech – seria X7, jedna z najtańszych propozycji dostępnych na rynku lub markę SteelSeries, która wcale nie jest o wiele droższa. Polecamy również Razer Goliathus, w której gracze chwalą sobie szczególnie trwałość i jakość wykonania.

Co wybrać?

Po odpowiednio dobranej podkładce musimy zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr, który powinna posiadać nasza myszka. Przede wszystkim powinna być dopasowana do naszej dłoni –  dobrze w niej leżeć i być po prostu wygodna w użyciu. Wielu producentów oferuje różne rozmiary swoich urządzeń, musimy jednak pamiętać, że kształt i wielkość mogą mieć kluczowe znaczenie podczas codziennego użytkowania. Na uwagę zasługują myszki nawet w cenie około 50 złotych. Warto zwrócić uwagę na Gigabyte GM-M6580, który jest dobrze wykonanym produktem w przystępnej cenie. Dodatkowe gumowe dodatki są dobrym rozwiązaniem i pomagają trzymać myszkę stabilnie. Kolejny model to Gigabyte M6800, który podobnie jak wcześniejsza propozycja ma gumowe boki, a także kilka dodatkowych przycisków, których konfigurację producent pozostawia użytkownikowi. Ostatnią propozycją jest Sharkoon Fireglider – bardzo częsty wybór graczy, zyskał sobie całkiem duże grono odbiorców.