fot. asus.com

Notebooki Asus G752VY – dla graczy

Notebooki Asus G752VY z kartą grafiki GTX 980M oraz czterordzeniowym procesorem Skylake, to komputery niezwykle wydajne (o czym więcej tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k1,laptopy-asus-pro.html), które jednocześnie charakteryzują się wysoką kulturą pracy.

Asus G752VY to typowy laptop dedykowany graczom
fot. asus.com

Asus G752VY to typowy laptop dedykowany graczom. Zacznijmy od jego obudowy, która została wykonana z wysokiej jakości materiałów, między innymi ze szczotkowanego aluminium. Konstrukcja jest oczywiście bardzo solidna, wytrzymała oraz odporna na drobne zarysowania, mimo to trzeba przyznać, że laptop dosyć szybko się brudzi. Ekran laptopa jest metalowy. Panel jest szary, posiada dwa podświetlone na pomarańczowo paski oraz wyeksponowane logo. Chociaż korpus komputera został wykonany z tworzysz sztucznych jest sztywny, a wszystkie elementy są dobrze spasowane. Trzeba przyznać, że komputer ma ciekawy design, który informuje, że jest to sprzęt przeznaczony dla graczy. Asus G752VY został wprawdzie zaopatrzony w klapkę serwisową, mimo to dostęp do podzespołów jest ograniczony. Na wyposażeniu laptopa znajdziemy trzy gniazda audio, USB 3.1 typu C, dwa USB 3.0, mini DisplayPort, HDMI, LAN oraz gniazdo zasilania. Z przodu komputer nie posiada żadnych złączy, ich rozmieszczenie jest zadowalające.

Klawiatura G752VY jest wygodna o średnim skoku klawiszy z czerwonym podświetleniem. Posiada pełnowymiarowe strzałki oraz blok numeryczny. Podczas większego nacisku lekko się ugina, ale nie wpływa to na ogólny komfort pracy. Ponieważ podświetlenie jest trzystopniowe bez problemu można dostosować jego natężenie do swoich indywidualnych preferencji. Na pochwałę zasługuje również precyzyjny gładzik, płytka dotykowa jest gładka i niebywale miła w dotyku. Ekran G752VY ma 7,3 cala, rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli oraz matryca jest wykonana w technologii IPS. Nie można narzekać na jakość obrazu – ma wysoką jasność, dobre odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Asus G752VY ma na wyposażeniu mocny procesor Core i7-6700HQ, kartę graficzną GeForce GTX 980M oraz 16 GB pamięci operacyjnej – takie parametry pozwalają toczyć pasjonujące rozgrywki w ulubione tytuły gier komputerowych. W zasadzie nie jest mu straszna żadna gra, bardzo dobrze radzi sobie nawet z najnowszymi tytułami.

Jeżeli chodzi o robocze temperatury Asusa, można być zadowolonym – nawet podczas większego obciążenia się na nagrzewa się zbyt wysoko, a układ chłodzenia działa nienagannie. Jego zaletą są także oszczędność energii, która w trybie maksymalnym zapewnia do 6 godzin pracy komputera.